Maasika hooaeg on täies hoos. Peale selle, et nad nii hästi maitsevad, on neil ka mitmeid teisi häid omadusi. Nii et kui sa juhuslikult ei ole veel see aasta maasikaid söönud, siis oleks seda viimane aeg teha. Aga miks siis maasikad kasulikud on?

Maasikad sisaldavad rohkelt antioksüdante, C vitamiini, foolhapet, magneesiumit, kaaliumit ja kiudaineid. Tänu nendele saab keha korraliku energialaengu ja tugevneb immuunsüsteem. Nii ennetame kasvajate teket ja loomulikult on maasikad ka südamele ja veresookonnale hea, sest suurendab “hea” kolesterooli teket. Lisaks aitavad maasikad vererõhku alandada.

Maasikad on head ka nahale. Nimelt aitavad maasikad kollageeni toota. See kes kortsudeks veel valmis pole, peaks maasikatega kindlasti sõber olema.

Kaalulangetusele tuleb maasikate söömine kindlasti kasuks. Maasikad täidavad kõhtu korralikult, seejuures kaloreid palju ei anna – 100g maasikaid sisaldab umbes 32kcal. Seega maasikaid süüa on üsna ohutu, sest 8-12 kg maasikaid päevas süüa tundub üsna jabur tegevus.

Ja nüüd poodi!

 

Allikad:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25803191
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24345049
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22153122
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28117711
http://www.medicalnewstoday.com/articles/271285.php
http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=32