Martin Kiho

Nimi?
Tere, mina olen Martin Kiho.

Haridus?
Pärast Hugo Treffneri Gümnaasiumi lõpetamist läksin õppima füsioteraapiat Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. Juba siis ja pärast seda olen käinud väga paljudel koolitustel, workshop’idel, seminaridel ja konverentsidel, et saada veel osavamaks ja paremaks selles, mida ma teen.

Töö?
Füsioteraapia õpingute lõpusirgel asusin tegutsema FC Flora esindusmeeskonna juures, kus ma olin kokku 3 hooaega. Selle aja sees tuli FC Flora 2x Eesti meistriks, 1x karikavõitjaks ja 2x superkarikavõitjaks.

Edasi tegin vahepeatuse Eesti Laskesuusatamise koondise juures, kus sain ühe hooaja MK karussellil kaasas olla ja meie tippe aidata.

Kuigi Eesti Jalgpalli Liidus tegutsesin juba Flora aegadel, siis just pärast laskesuusatamise hooaega asusin seal tõsisemalt tööle. Praegugi olen noortekoondiste peafüsioterapeut. Jälgin, et mängijad püsiksid terved, taastuks võimalikult hästi ja sööksid minu tehtud menüüde põhjal tervislikult ja mitmekesiselt. Lisaks nõustan treenereid koormuste reguleerimisel, et mängijad püsiksid värsked ja ei tekiks rumalaid vigastusi.

Muidugi olen aidanud terve selle pika aja jooksul ka erinevate alade tipp- ja harrastussportlaseid, kel mõni tugi-liikumiselundkonna mure on olnud. Või siis neid, kes tahavad mõnel rahvaspordiüritusel osaleda ja vajavad selleks treeningkava ja/või toitumisnõustamist.

Sport?
Oi, ma olen tegelenud väga paljude spordialadega – jalgpall, tantsimine, viievõistlus, ujumine, võrkpall, kergejõustik, skateboarding, saalihoki, rahvatants, jooksmine, skimmboarding, surfamine, triatlon. Loomulikult on sellega ka kaasnenud ÜKE ja jõusaal. Suurim saavutus on 2016. aastal läbitud Nice täispikk Ironman. Ühesõnaga, sport on olnud minu elus väga tähtsal kohal.