Pärast seda, kui sul on tekkinud vigastus, on äärmiselt oluline, et vigastus saaks korralikult välja ravitud. Vastasel juhul võib probleem muutuda krooniliseks ja kogu taastumisprotsess venida kuude pikkuseks. Taastumisprotsessiks vajalikud suunised saad arstilt või füsioterapeudilt. Õigesti käitudes on võimalik vigastusest kiiremini taastuda ja oma tavapärase eluga jätkata. Pärast taastumisperioodi on vaja korduvvigastuse vältimiseks läbi mõelda veel mõningad asjad.

Arvad, et oled terve? Lase ennast spetsialistil igaks juhuks üle vaadata
Pärast vigastust, kui valu on kadunud, võib tekkida tunne, et nüüd on õige aeg taasalustada treeningutega. See tunne võib olla petlik. Võib juhtuda, et tegelikult pole keha veel koormusteks valmis. Et sa ennast uuesti ei vigastaks, oleks tark mõte minna arsti või füsioterapeudi juurde, kes sind üle vaataks ja annaks omapoolse hinnangu, kas keha on tõepoolest treeningutesks valmis. Vastasel juhul võib vana vigastust uuesti korduda ja kogu raviprotsess on vaja uuesti läbi teha. Seda sa ju ei tahaks.

Mentaalne valmisolek
Ära nõua enda kehalt liiga palju. See et sul vigastus tekkis, tähendab, et midagi sai tehtud treeningute käigus valesti. Tõenäoliselt olid kas raskused, koormused, mahud või intensiivsus liiga suur sinu kehale. Või ei andnud sa kehale piisavalt puhkust. Taastumine treeningute vahel on samuti väga oluline.

Alusta treeningutega tasapisi
Kui sa olid vigastatud, siis kõige rumalam asi, mis sa teha saad, on jätkata sealt, kus kohas sa pooleli jäid. Koormused peaks olema 50% madalamad võrreldes sellega, mida sa tavapäraselt tegid. Alustama peab vaikselt ja päev-päeva või nädala kaupa koormusi tõstma. Kui sul tekkis näiteks vigastus rinnalt surumisel, siis tark oleks alustada hoopis seina najal kätekõverdamistega. Edasi põlvedel kätekõverdamised ja seejärel tavalised toenglamangus kätekõverdamised. Alles siis, kui need harjutused on valuvabad ja keha peab koormusele vastu, saab edasi minna kerge kangi alla ning tasapisi sinna raskusi juurde lisada. Jooksmise puhul tuleb lähtuda sellest, et kui sa muidu jooksid 10km, siis pärast vigastusest taastumist tuleb alustada 30 minutist ja siis vaikselt mahtu tõsta. Tasa ja targu – liigne agarus on ogarus.

Kuula enda keha
Kui sa tunned trennis valu, siis see ei ole kindlasti okei. Läbi valu harjutamine asja kindlasti paremaks ei tee ja võib üsna kindel olla, et asi läheb taaskord hullemaks ja oled alguses tagasi. Samas kerge ebamugavus on okei. Kuigi sa pead arvestama, et kerge ebamugavuse ja valu vahel on väga õhuke piir. Ehk hetk, kus ebamugavus muutub valulikuks, on signaal sulle, et antud tegevus tuleb lõpetada koheselt. Sellest võid järeldada, et valitud koormus oli hetkel veel liig ja uuesti võiks proovida päeva või paari pärast või mõningatel juhtudel hoopis koguni nädala pärast.