Enamasti on füsioterapeudi abi vaja (spordi)vigastustest või operatsioonidest taastumisel, et kiiremini treeningute ja igapäevatoimetuste juurde naasta.

 

Sama oluline on ka ennetustegevus, mis aitab ära hoida uute või korduvvigastuste teket. Ka enne operatsioonile minekut on tarvis targalt tegutseda, et hilisem taastumine oleks kiirem.

 

Minu teekond füsioteraapiani algas sellest, kui olin 4x vigastanud tõsiselt enda õlaliigest. Sisetunne ütles, et see ei jää minu viimasteks vigastusteks (mul oli õigus), mistõttu vajasin teadmisi, et ennast nendest efektiivselt terveks ravida.

 

Nii läksingi 2010. aastal õppima füsioteraapiat Tartu Tervishoiu Kõrgkooli. Juba siis ja pärast seda olen käinud väga paljudel koolitustel, workshop’idel, seminaridel ja konverentsidel, et saada veel osavamaks ja paremaks.

 

Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, manuaalsetel võtetel, asendravil, massaažil, teipimisel ja füüsikalistel meetoditel (sooja- ja külmaravi, ultraheli-, magnet-, laser- ning elektriravi) baseeruv taastusravi osa, mille eesmärgiks on võimalikult ideaalilähedaselt taastada tugi-liikumisaparaadi või organsüsteemi töö.

 

Eesmärgiks on inimese võimalikult kiire ja efektiivne naasmine normaalsesse elu- ja töökeskkonda.

 

Füsioteraapia protseduuri ülesehitus on kombineeritud vastavalt igale indiviidile. Sinna kuuluvad nii füsioterapeutiline hindamine, spetsiaalsed harjutusprogrammid, erinevad manipulatsioonid kui ka nõuanded igapäevaseks tegevuseks.

 

Ravil tuleb lähtuda printsiibist, et keha on tervik ja probleemi allikas ei pruugi alati olla seal, kus sümptomid avalduvad.

 

Vajaksid konsultatsioon? Võta ühendust..

MIDA SA SAAD?
Rohkem aega endale – aitan sul kiiremini vigastustest taastuda, nii et sa saaksid teha seda, mida sulle meeldib teha.
Vähem stressi – sa ei pea enam teadmatuses olema.
Transformatsioon ja taipamine – saad teada täpselt, mida sa pead tegema, et kiiremini vigastusest taastuda.

MIKS ISE ÕPPIDA?
Sest Sina tunnetad enda keha kõige paremini ja õpitud teadmiste põhjal saad ise enda taastumisprotsessi mõjutada.
Individuaalõppes saab küsida just seda, mida ise soovid, ning liikuda selles tempos, mis sulle kõige paremini sobib.
Saad selgeks, kuidas seada eesmärke taastumisprotsessis ning kuidas mõõta tulemusi.
Oskad hinnata enda tervisliku seisundit läbi õigete põhimõtete.

KUIDAS KÄIB?
Konsultatsioon toimub kohtumise käigus või Skype’i vahendusel, kus kaardistame hetke olukorra ja eesmärgid ning paneme paika tegevuskava nende saavutamiseks.
MIDA SA SAAD?
Teadmised kogu eluks.