Triatlon koosneb teatavasti kolmest alast – ujumine, ratas, jooks. Triatloni võistluseks valmistumine  on paras kunst. Kõiki kolme ala on vaja treenida ja vahepeal neid omavahel kombineerida.

Kogu triatloniks ettevalmistus on pidevalt progresseeruv sümbioos. Koosneb see väga erinevatest etappidest ning arvestab soovitud distantsi, mida läbida soovitakse. Kui mingitel hetkedel on treeningud väga rasked siis enne võistlust on periood, kus koormused on viidud päris miinimumi lähedale, et keha taastuks võistluseks maksimaalselt. Tänu sellele pead sa selle ülivinge päeva vastu ja teed korraliku tulemuse, millega võib igati rahul olla.

Eesmärkidest ja individuaalsest võimekusest lähtuvalt saab paika panna väga täpse treeningkava, et kõigil kolmel alal toimuks areng ja lõpuks oled võimeline ka triatloni läbima. Treeningute iseloom ja eesmärgid on erinevad ja varieeruvad, ning äärmiselt tähtis on puhkus õigel hetkel.

Triatloni treeningkava koos ÜKEga

Kombineeritud kavad koosnevad triatloni kavast, millele lisandub üldkehaline ettevalmistus (ÜKE).

Tuim erialane ettevalmistus triatloniks pole piisav, et võtta treeningutest maksimum ja samas ennetada vigastusi. Just selle jaoks on vaja erialane ettevalmistus kombineerida üldkehalise ettevalmistusega. Nii hoiame keha heas toonuses ja väldime vigastuste tekkimist.

Jõutreeningu puudumisel, muutub keha nõrgemaks ja üks hetk avastame ennast olukorrast, kus ei jõua enam tavapärast trenni teha. Sooritusvõime on langenud ja eesmärgiks seatud tulemused jäävad saavutamata. Sellisel hetkel põikpäiselt edasi treenides on vigastused väga kerged tulema.

Kombineeritud treeningkavade hind – kokkuleppel

Sinu triatlonitreener

Triatloni kava – 50€/kuu