Eestlane on oma loomult “naabrist parem” tüüpi. Jooksu tulemuste parandamiseks on vaja aga targalt treenida. Puuduliku treeningu korral võib jääda potentsiaal saavutamata. Kurvem stsenaarium oleks veel see, et sa oled meeletult pingutanud ja enne tähtsat jooksuüritust tekib mingi ootamatu vigastus. See on just liigse ogaruse tulemus – mingeid elemente on liiga palju ja samas mingid asjad jäävad täiesti tähelepanuta.

Selleks, et realiseerida enda maksimum on vaja erinevaid jooksutreeninguid. Üksluine metsajooks pole veel kedagi meistriks teinud. Jooksutreeningute puhul on väga oluline tempo, distantsi, kestvuse ja puhkuste reguleerimine.

Kõige selle alus on muidugi individuaalne lähenemine. Kõik me oleme erinevad ja vajame personaalset tegutsemist.

Jooksu treeningkava koos ÜKEga

Kombineeritud kavad koosnevad jooksu kavast, millele lisandub üldkehaline ettevalmistus (ÜKE).

Tuim erialane ettevalmistus jooksuks pole piisav, et võtta treeningutest maksimum ja samas ennetada vigastusi. Just selle jaoks on vaja erialane ettevalmistus kombineerida üldkehalise ettevalmistusega. Nii hoiame keha heas toonuses ja väldime vigastuste tekkimist.

Jõutreeningu puudumisel, muutub keha nõrgemaks ja üks hetk avastame ennast olukorrast, kus ei jõua enam tavapärast trenni teha. Sooritusvõime on langenud ja eesmärgiks seatud tulemused jäävad saavutamata. Sellisel hetkel põikpäiselt edasi treenides on vigastused väga kerged tulema.

Kombineeritud treeningkavade hind – kokkuleppel

Sinu jooksutreener

Jooksukava – 40€/kuu